Avropa Liqasında V turun oyunları keçirilib – NƏTİCƏLƏR

Avropa Liqasında V turun oyunları keçirilib. Yarışda mübarizəni davam etdirən 48 komanda növbəti sınağına çıxıb.
12 qrupda baş tutan 24 qarşılaşma 1/16 finala çıxan iştirakçıların sayını artırıb. “Molde”, “Rapid”, “Napoli” və “Borussiya” klublarının ardından növbəti vəsiqələr sahibini tapıb.
Azərbaycan klublarının rəqibləri üçün də bu görüşlər həlledici olub. “Qəbələ”nin mübarizə apardığı C qrupunda “Borussiya”nı qəbul edən “Krasnodar” qalib gələrək qrupdan çıxmaq vəzifəsini indidən həll edib.
Avropa Liqası
Qrup mərhələsi, V tur
A qrupu
“Seltik” – “Ayaks” – 1:2
Qollar: Makqreqor, 4 – Milik, 22, Cerni, 88
“Molde” – “Fənərbaxça” – 0:2
Qollar: Fernandao, 68, Ozan, 84
1.
Molde
5
3
1
1
9:6
10
2.
Fənərbaxça
5
2
2
1
6:5
8
3.
Ayaks
5
1
3
1
5:5
6
4.
Seltik
5
0
2
3
7:11
2
B qrupu
“Rubin” – “Syon” – 2:0
Qollar: Georgiyev, 72, Deyvis, 90
“Liverpul” – “Bordo” – 2:1
Qollar: Milner, 38 (pen.), Benteke, 45+1 – Sayvet, 33
1.
Liverpul
5
2
3
0
6:4
9
2.
Syon
5
2
2
1
5:5
8
3.
Rubin
5
1
2
2
4:4
5
4.
Bordo
5
0
3
2
3:5
3
C qrupu
“Krasnodar” – “Borussiya” – 1:0
Qol: Mamaev, 2 (pen.)
PAOK – “Qəbələ” – 0:0
1.
Borussiya
5
3
1
1
10:4
10
2.
Krasnodar
5
3
1
1
6:4
10
3.
PAOK
5
0
4
1
2:3
4
4.
Qəbələ
5
0
2
3
2:9
2
D qrupu
“Legiya”- “Midtyulland” – 1:0
Qol: Priyoviç, 35
“Brügge” – “Napoli” – 0:1
Qol: Çriçes, 41
1.
Napoli
5
5
0
0
17:1
15
2.
Midyilland
5
2
0
3
5:11
6
3.
Legia
5
1
1
3
2:5
4
4.
Brugge
5
1
1
3
3:10
4
E qrupu
“Dinamo” Minsk – “Viktoriya” Plzen – 1:0
Qol: Adamoviç, 90+3
Vilyarreal” – “Rapid” Vyana – 1:0
Qol: Bruno, 78
1.
Vilyarreal
5
4
0
1
9:3
12
2.
Rapid
5
4
0
1
8:5
12
3.
Viktoriya
5
1
0
4
5:7
3
4.
Dinamo M
5
1
0
4
2:9
3
F qrupu
“Marsel” – “Qroningen” – 2:1
Qollar: Nkudu, 28, Batşçuayi, 88 – Maduro, 50
“Braqa” – “Liberets” – 2:1
Qollar: Fereyra, 42, Krislan, 90+2 – Efremov, 35
1.
Braqa
5
4
0
1
7:4
12
2.
Marsel
5
3
0
2
8:5
9
3.
Liberets
5
2
1
2
4:4
7
4.
Qroningen
5
0
1
4
2:8
1
G qrupu
“Rusenborq” – “Sent-Etyenn” – 1:1
Qollar: Soderlund, 40 – Ruks, 80 (pen.)
“Latsio” – “Dnepr” – 3:1
Qollar: Kandreva, 4, Parolo, 68, Dordeviç, 90+3 – Qama, 65
1.
Latsio
5
4
1
0
12:5
13
2.
Sent Etyen
5
2
2
1
9:6
8
3.
Dnepr
5
1
1
3
3:8
4
4.
Rusenborq
5
0
2
3
4:9
2
H qrupu
“Beşiktaş” – “Skenderbeu” – 2:0
Qol: Cenk Tosun, 35, 78
“Lokomotiv” – “Sportinq” –  2:4
Qollar: Maykon, 5, Mirançuk, 86 – Montero, 20, Ruiz, 38, Martinz, 43, Pereyra, 61
1.
Beşiktaş
5
2
3
0
6:3
9
2.
Lokomotiv
5
2
2
1
9:7
8
3.
Sportinq
5
2
1
2
11:10
7
4.
Skenderbeu
5
1
0
4
4:10
3
İ qrupu
“Belenenseş” – “Lex” – 0:0
“Bazel” – “Fiorentina” – 2:2
Qollar: Suşi, 40, Eleni, 74 – Bernardeşi, 23, 36
1.
Bazel
5
3
1
1
9:5
10
2.
Fiorentina
5
2
1
2
10:6
7
3.
Lex
5
1
2
2
2:5
5
4.
Belenenseş
5
1
2
2
2:7
5
J qrupu
“Qarabağ” – “Tottenhem” – 0:1
Qol: Keyn, 78
“Monako” – “Anderlext” – 0:2
Qol: Jillet, 45+1, Açemponq, 79
1.
Tottenhem
5
3
1
1
8:5
10
2.
Anderlext
5
2
1
2
6:5
7
3.
Monako
5
1
3
1
4:5
6
4.
Qarabağ
5
1
1
3
3:6
4
K qrupu
“Sparta” – “Asteras” – 1:0
Qol: Brabeç, 30
“Şalke” – APOEL – 1:0
Qol: Çubo Motinq, 86
1.
Şalke
5
3
2
0
11:3
11
2.
Sparta
5
2
3
0
7:4
9
3.
Asteras
5
1
1
3
4:8
4
4.
APOEL
5
1
0
4
2:9
3
L qrupu
“Auqsburq” – “Atletik” – 2:3
Qollar: Troxovski, 41, Bobadilla, 59 – Susaeta, 10, Aduriz, 83, 86
“Alkmar” – “Partizan” – 1:2
Qollar: Dos santos Souza, 48 – Oumaru, 65, Jivkoviç, 89
1.
Atletik
5
4
0
1
14:6
12
2.
Partizan
5
3
0
2
9:11
9
3.
Auqsburq
5
2
0
3
9:10
6
4.
Alkmaar
5
1
0
4
6:11
3